A vészhelyzet alatt sokat csökkent a láthatóságunk. Ugyanakkor Facebook oldalunkon – kicsit ellensúlyozandó a helyzetből fakadó komor hangulatot – próbáltuk hol viccesen, hol szarkasztikusan továbbra is felhívni a figyelmet a fennálló, vagy éppen újonnan keletkező oktatási problémákra.
2020 első fele az átdolgozás után megjelent NAT-tal kapcsolatos vitákról szólt. (Erről bővebben ITT számoltunk be.) A No NAT kampányhoz készítettünk egy „logót” is:

***
A lezárásoknak és aktuális egészségügyi intézkedéseknek ellentmondva a kormány hagyományos formában akarta megszervezni az érettségi vizsgákat. Az sem mellékes szempont, hogy a végzősök utolsó hónapjaikban csak online tudtak egymással és tanáraikkal érintkezésbe lépni, így felkészülésük/felkészítésük sokkal nehezebb volt, mint a korábban végzetteké.

A 2020-as tavaszi vizsgákról, az azokkal kapcsolatos véleményünkről az Érettségi a COVID árnyékában című cikkben lehet további részleteket olvasni.
***
A tanév végéhez közeledve, a tananyag ismétlésének időszakában, a távoktatás alatt nagy tetszést arató „vasalódeszkás tanár” mémjét általánosítottuk:

***
Járvány ide vagy oda, a kormányzati propaganda az oktatás területén sem csillapodott. A Innovációs és Technológiai Minisztérium a szakképzés sikerességének hangoztatását ebben a tanévben sem hagyta ki – akár igaz ez, akár nem. (Ezt a grafikon értelmezésével mindenki döntse el saját maga:) A mi véleményünk mindenesetre az, hogy ha volt is bárhol emelkedés, akkor az a gimnáziumban tanulók számában – kék színű oszlopok – történt 2015-től kezdődően (igaz, csak kis mértékben). Lehet, hogy a KSH volt a hibás???

***
