összeállította: Csizmazia Katalin
A víz világnapja – melyet 1993 óta ünneplünk – célja, hogy ráirányítsa a figyelmet a mindenki számára elérhető, tiszta víz fontosságára, a fenntartható vízgazdálkodásra és a Föld édesvízkészletének veszélyeztetettségére.
A „zöldbetűs ünnepek” közül talán ennek a legkomplexebb a témája, hiszen nincs olyan tantárgy, amely valamilyen módon ne tudna kapcsolódni a vízhez. A víz „megér” egy témanapot, de akár egy egész témahetet is. Itt most egy alsó tagozatosoknak ajánlott foglalkozástervet adunk közre, amely az EKA (emóció-kogníció-akció) módszer1 szerint dolgozza fel a témát.
- Ezzel a módszerrrel a szerző több írásában is foglalkozik. Ezek közül a legkorábbi: EKA: Emóció, Kogníció, Akció – a mozgás, az érzelmi és szociális nevelés fókusza egy Erasmus+ programban I. ↩︎
