irodalom
A „Kizárt!”-tól a „nem is volt rossz!”-ig – Az olvasás mint élményforrás 3.
2026. 01. 06.
Az irodalom érezni és gondolkodni tanít...
Tovább...A gát átszakad? – Széljegyzet a Szőlő utcai rémtettekhez
2025. 12. 17.
Láttam magam előtt B.-t négyévesen, óvodás kisfiúként. Akiért már nem jön az anyukája. Nagy, lázas, barna szeme hirtelen egy nagyon szomorú kisfiú arcából nézett rám.
Tovább...A „Kizárt!”-tól a „Nem is volt rossz…”-ig – Az olvasás mint élményforrás 2.
2025. 11. 17.
Jóval nagyobb az esélye annak, hogy valaki iskolás korában válik olvasóvá, mint hogy később, felnőtt korában fordul a könyvek felé.
Tovább...A „Kizárt!”-tól a „Nem is volt rossz…”-ig – Az olvasás mint élményforrás 1.
2025. 09. 26.
A tanórákon olyan tevékenységeknek kell kísérniük az olvasást, amelyek fejlesztik a diákok önismeretét, motivációt és teret biztosítanak a gondolatok, érzések megfogalmazásának, lehetőséget adnak az alkotó energiák felszabadítására, az irodalom és az egyéb művészeti ágak összekapcsolására.
Tovább...


